gabinet rehabilitacji - Zespół Szkół Specjalnych

Organizacja Szkoły > Baza Dydaktyczna > Pracownie specjalistyczne

Pracownia rehabilitacji ruchowej przy Zespole Szkół Specjalnych została utworzona w roku szkolnym 2011/2012. Od tego też roku prowadzone są indywidualne zajęcia rehabilitacji ruchowej z uczniami uczęszczającymi do placówki.
Dobór oraz sposób prowadzenia ćwiczeń uzależniony jest od indywidualnych potrzeb uczestnika. Po dokonaniu oceny fizjoterapeutycznej poprzez  wywiad, obserwację i badanie konstruuje się program terapii dostosowany do indywidualnych potrzeb i  sprawności psychofizycznych uczestników. W pracy rehabilitacyjnej wykorzystuje się  najnowsze metody m.in:
-NDT-Bobath,
-PNF,
-Kinesiology Taping,
-Integracja Sensoryczna,
-metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne  i inne.

Sala rehabilitacyjna wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt sfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz  Stowarzyszenie „Otwarte Serca” .
Zajęcia prowadzone są przez fizjoterapeutkę i pedagoga specjalnego – mgr Mariolę Chmiel.